Дома Трансфер зона Санчез се предомисли, ништо од Манчестер Сити, се сели во…

Санчез се предомисли, ништо од Манчестер Сити, се сели во…

0

Алексис Санчез на лето сигурно ќе го напушти Арсенал, па иако се тврдеше дека ќе се пресели во Манчестер Сити, наводно се предомислил. Чилеанецот сега сака да игра за Реал Мадрид.

„Кралевите“ во јануари ќе бараат засилувања, особено во нападот, после лошиот страт на сезоната и големиот заостаток зад лидерот Барселона.

Иако беше пред трансфер во Манчестер Сити, Санчез сега сака да се врати во Шпанија и не сака да ја испушти шансата да заигра на „Сантиаго Бернабеу“.

Наводно Чилеанецот е спремен и на помала плата, само да го облече дресот на „кралевите“. Во прилог на Реал оди и фактот што Арсенал е спремен да го продаде напаѓачот во јануари и преферира тоа да не биде во Премиер лигата.

Реал е спремен да плати 30 милиони евра, а Зидан го избрал токму Санчез бидејќи може да игра на сите позиции во нападот, притоа може да биде користен во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…