Дома Топ вести Сане пристигна на лекарски прегледи!

Сане пристигна на лекарски прегледи!

Повеќе нема дилеми Лерој Сане заминува од Сити после четири години.

Сане на „Етихад“ пристигна летото 2016 година од Шалке, а сега се враќа во Германија. Некое време Сане се поврзуваше со Баерн и тој трансфер сега е завршен. Сане ќе се пресели во Минхен за 50 милиони евра.

Дел од германските медиуми вчера вечер објавија и фотографии кои покажуваат дека Мане пристигнал на лекарски прегледи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Не е само Барселона, Јувентус го нудел Роналдо уште на два клуба

Утрово реномираниот Би-Би-Си објави информација со која пренесува дека Јувентус го понудил…