Дома Топ вести Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите тврдат дека на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти Ливерпул.

Клубот од „Енфилд“ веќе почнува да размислува за негов наследник, бидејќи на крајот на сезоната Ливерпул ќе биде спремен да го продаде Египќанецот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ливерпул верува дека сега е идеален момент да зарабори на неговото заминување и за слободата на 31-годишниот Египќанец бараат 100 милиони евра.

Клубовите од Саудиска Арабија не се откажуваат и на лето Салах ќе биде нивна главна трансфер цел за кого нема да жалат пари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…