Дома Фудбал Англија Салах за Клоп: Еден ден ќе заминам и јас

Салах за Клоп: Еден ден ќе заминам и јас

Јирген Клоп најави дека на крајот на сезоната ќе го напушти кормилото на Ливерпул, а медиумите тврдат дека нема да биде единствениот.

Најмногу се шпекулира со заминување на првата ѕвезда Мохамед Салах, кој има богати понуди од Саудиска Арабија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Салах одговори на таа тема и не демантираше дека еден ден ќе го следи примерот од Клоп и ќе го напушти „Енфилд“.

„Тоа е животот, се се движи. Некои фудбалери веќе го напуштија клубот, си заминаа многу важни играчи. Менаџерот е исто така многу важен за клубот, тој исто така си заминува. Еден ден и јас ќе си заминам, но не сега“, прокоментира Салах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…