Дома Видео „Сака само да игра фудбал?“ – Винисиус по солзите, од зад грб го удри Лапорт и стана предмет на исмејување 🎥

„Сака само да игра фудбал?“ – Винисиус по солзите, од зад грб го удри Лапорт и стана предмет на исмејување 🎥

Фудбалерите на Шпанија и Бразил ремизираа 3:3 вчера во Мадрид, во пријателски натпревар.

Натпреварот на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ имаше трогателна увертира, бидејќи најдобриот бразилски фудбалер и член на Реал Мадрид, Винисиус се расплака на прес-конференција откако беше прашан за расизамот. Винисиус низ солзи зборуваше дека се што сака е само да игра фудбал, како и дека дури размислувал да замине од Европа.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Секако дека расизмот е нешто кое не треба да го има на стадионите, но и дека Винисиус е еден од фудбалерите кои често провоцираат на терените се покажа и во овој натпревар.

Бразилецот имаше жестока пресметка со шпанскиот стопер Емерик Лапорт. Во еден момент Винисиус одзади му пријде на Лапорте и малку го удри, а Шпанецот потоа го оттурна.

Потегот на Винисиус поради неговиот претходен настап на прес-конференцијата стана тема на бројни шеги на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…