Дома Фудбал Англија Сака ли Абрахам со трансфер да го шокира Стемфорд Бриџ?

Сака ли Абрахам со трансфер да го шокира Стемфорд Бриџ?

Младиот напаѓач Тами Абрахам (22) лесно може да го напушти Челси.

Овој 22-годишен играч не се согласува со условите на новиот договор и се повеќе се зголемуваат гласините дека ќе го напушти „Стамфoрд Бриџ“.

Развојот на ситуацијата ја следи Манчестер Сити. Граѓаните се подготвени да го искористат незадоволството на Абрахам и да го доведат во своите редови уште во летниот рок.

Сити ќе се обиде да ги заврши преговорите во следниот период и да го обезбеди потписот на одличниот напаѓач пред крајот на оваа сезона.

Абрахам бара плата од 180.000 фунти. Челси не е подготвен да го понуди тоа засега, но затоа Граѓаните се подготвени, па од следната сезона можеме да го гледаме овој играч во екипата на Пеп Гвардиола.

Оваа сезона Абрахам игра навистина одлично. Одигра 28 натпревари во сите натпреварувања и постигна 14 погодоци и пет асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Срамен потег на Ајакс:Му го раскина договорот на играчот кој се разбуди од кома

Абдел Нури неодамна се разбуди од кома по две години и девет месеци, а само неколку дена п…