Дома Фудбал Репрезентации Сака, Кејн и Грилиш во нападот: Ова е можниот состав на Англија за вечерва

Сака, Кејн и Грилиш во нападот: Ова е можниот состав на Англија за вечерва

Aнглискиот „Мирор“ денеска го објави најверојатниот состав со кој Англија вечерва би го започнала натпреварот во Скопје.

Според прогнозата на новинарите, Саутгејт ќе направи шест промен во однос на составот со кој Англичаните пред три дена играа против Малта и победија 2:0.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


На голот е стандардниот Пикфорд, потоа во одбраната се очекува старт на младиот Рико Луис и Марк Гуеи од Кристал Палас, а покрај нив искусните Мегваер и Вокер.

На позициите во средниот ред може да истрчаат Даклан Рајс, Арнолд и Калвин Филипс, а во нападот Сака, Кејн и Грилиш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…