Дома Фудбал Лига на шампиони Сака да ја избегне Барселона, но за прв фаворит смета друг тим – Масимилијано Алегри

Сака да ја избегне Барселона, но за прв фаворит смета друг тим – Масимилијано Алегри

0
alegri

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри го откри според него фаворитот за освојување на Лигата на шампионите оваа сезона.

Јувентус предводен од Алегри се избори за пласман во Лигата на шампионите, а покрај италијанскиот претставник во оваа фаза се пласираа уште, Ливерпул, Манчестер Сити и Реал Мадрид, а денес ќе добиме нови два патници помеѓу осумте најдобри.

Според Алегри прв фаворит за освојување на Лигата на шампионите е мајсторот за ова натпреварување, Реал Мадрид.

„Реал Мадрид е фаворит за освојување на трофејот. Тие се сконцентрирани само на натпреварите во ова натпреварување и не постои ниту еден друг тим кој знае да одигра толку добро во најсилното европско натпреварување“, изјави Алегри.


Следете го Sportski.mk и на


Иако за Алегри Реал Мадрид е фаворит за трофејот, сепак тој неодамна истакна дека единствениот тим кој сака да го избегне е Барселона.

Ждрепката за ¼ финалето ќе биде одржана во петок.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Погба: Солскјер ни дава слобода, ние уживаме и го даваме најдоброто од себе

Французинот од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба вчера предизвика бура од реакции …