Дома Останати Роналдо со поддршка до Волкановски: Напред шампионе!

Роналдо со поддршка до Волкановски: Напред шампионе!

Австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски во сабота ќе се соочи против Илија Топурија во рамки на УФЦ 298 настанот.

Еден од навивачите на Волкановски е и фудбалската супер ѕвезда Кристијано Роналдо, кој му даде поддршка преку социјалните мрежи.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Напред, шампионе“, напиша Роналдо на објавата на Волкановски на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Каталонците најавуваат: Можен голем пресврт во Барселона!

Шпанските медиуми утрово пренесуваат за можен пресврт во ситуацијата со клупата на Барсело…