Дома Видео Роналдо е херој на Реал, но поради ова му се смеат сите!

Роналдо е херој на Реал, но поради ова му се смеат сите!

0

Роналдо синоќа одигра уште една брилјантна партија и со двата гола против Селта го доближи својот Реал до освојување на титулата.

Првата ѕвезда на „кралевите“ постигна два прекрасни гола, но потоа беше актер на една комична ситуација поради која денес му се смее цел свет.

Имено, Португалецот успеа да промаши цел гол од само пет метри оддалеченост, што секако е несвојствено за него.

И на најдобрите им се случува…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…