Дома Трансфер зона Рома ја постави цената за Џеко, Интер не сака да ја плати

Рома ја постави цената за Џеко, Интер не сака да ја плати

0

Челниците на Рома и Интер никако не можат да најдат заеднички јазик околу обесштетувањето на босанскиот репрезентативец Един Џеко.

Иако Џеко веќе има комплетен договор со „нероаѕурите“, сепак проблем е сумата која ја бара Рома за неговата слобода.

Рома првично бараше 25 милиони евра, но после преговорите одлучиле цената да ја спуштат на 20 милиони, што и понатаму е многу за Интер кој нуди 13 милиони евра.

Од Интер се обидуваат трансферот да го реализираат до 8-ми јули кога ги започнуваат подготовките, а Рома исто така е под притисок бидејќи напаѓачот влегува во последната година од договорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Зидан конечно се огласи за статусот на Бејл во Реал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан зборуваше за статусот на Герет Бејл. Шпанските меди…