Дома Фудбал Останато Ремек-дело на Хулк, гол каков ретко се гледа🎥

Ремек-дело на Хулк, гол каков ретко се гледа🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Атлетико Минеиро се пласираше во Копа Либертадорес откако синоќа со 3:1 славеше над Милионарис.

На овој натпревар се истакна ветарнот Хулк, кој го постигна еден од најубавите голови во кариерата.

Хулк му асистираше на Паулињо за првиот гол во 48-та минута, а потоа со фантастични ножички ги постави конечните 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англиски клуб ја пријави Барселона во ФИФА за измама

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Англискиот …