Дома Трансфер зона Реал ја купува новата француска ѕвезда

Реал ја купува новата француска ѕвезда

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишуваат шпанските медиуми.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажуваат многу европски гиганти пред се ПСЖ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Јоро е младински репрезентативец на Франција, а и покрај неговата возраст веќе има речиси 40 натпревари и два гола во Лига 1.

Лил е свесен дека нема да може да го задржи 18-годишниот дефанзивец и е спремен да го продаде на лето.

Реал наскоро ќе стапи во контакт со агентот Жорге Мендеш и е спремен да ја победи конкуренцијата и да го доведе на лето на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…