Дома Трансфер зона Реал не запира: Перез создава квартет Бразилци!

Реал не запира: Перез создава квартет Бразилци!

Реал Мадрид наскоро во своите редови ќе доведе и четврти млад Бразилец.

Нов член на „кралевите“ ќе стане 19 годишниот Бразилец, Линколн. Реал Мадрид наводно постигнал договор со Фламенго.

Линколн ќе биде четвртиот Бразилец кој пристигнува на „Бернабеу“. Претходно пристигнаа Винисус Жуниор, Рордриго и неодамна соиграчот на Линколн од Фламенго, Реинер.

Нешто слично како и во трансферот на Реинер, Реал Мадрид ќе издвои околу 30 милиони евра. Останува да видиме како овој квартет млади Бразилци ќе се снајде во Реал.

Нема сомневање дека станува збор за големи таленти, времето ќе покаже како ќе се развиваат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Озил дојде како ѕвезда, а од Арсенал ќе си оди бесплатно?

Месут Озил како голема ѕвезда дојде во Арсенал, но нема да замине со таков статус. Арсенал…