Дома Трансфер зона Реал на средба со Мендеш, тема бил Леао

Реал на средба со Мендеш, тема бил Леао


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид се вклучил во трката за ѕвездата на Милан, Рафаел Леао.

Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа и беше избран за МВП на сезоната во Серија А.

Анчелоти верува дека Леао може да игра и како крилен, но и како централен напаѓач на местото на Бензема, па поради тоа сака да го доведе на „Сантиаго Бернабеу“.

Неговиот договор со Милан е до 2024 година, па доколку не го продолжи до крајот на сезоната, „росонерите“ ќе мора да го продадат на лето.

Неговиот агент, Жорге Мендеш веќе имал средба со Реал Мадрид и разговарале за евентуален трансфер на Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ комплетираше две засилувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…