Дома Фудбал Реал Мадрид: Немаме позитивни играчи на Ковид-19

Реал Мадрид: Немаме позитивни играчи на Ковид-19

Откако шпанските медиуми објавија дека Мартин Одегард, играчот за врска на Реал Мадрид бил позитивен на тестот за коронавирус после првенствениот натпревар против Реал Сосиедад (0:0) се огласи шпанскиот шампион.

Реал во официјалното соопштение демантираше и потврди дека во нивниот тим нема позитивен играч на Ковид-19.

„Откако се тестирани сите играчи и тренери, резултатите на сите на Ковид-19 се негативни“, објавија од Реал.

Многу веројатно кај Одегард станувало збор за „лажно позитивен“ тест и тој сега ќе биде во конкуренција за следниот натпревар на „кралевите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дефанзивец на Кадис: Го прашав Бензема каков парфем користи

Дефанзивецот на Кадис, Рафаел Хименес откри интересна случка која се случила на мечот со Р…