Дома Трансфер зона Реал Мадрид го сака дефанзивецот на Леверкузен

Реал Мадрид го сака дефанзивецот на Леверкузен

Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат шпаските медиуми.

Анчелоти сака да ја засили десната бековска позиција и во јануари е спремен да испрати понуда за 21-годишниот Фримпонг.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.

За него интерес покажува и Манчестер Јунајтед, но Реал сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Леверкузен е спремен да го продаде ова лето, но за неговата слобода бара 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…