Дома Фудбал Реал Мадрид го доби најтешкиот противник во Купот

Реал Мадрид го доби најтешкиот противник во Купот

Денес се одржа ждребот за четвртфиналето од Купот на кралот, а Реал Мадрид за противник го доби Атлетик Билбао.

Билбао синоќа во драматична завршница ја елиминира Барселона, а сега во четвртфиналето ќе ги одмери силите со главниот фаворит.

Возбудливо ќе биде и на другите четвртфинални парови, особено на дуелот Реал Сосиедад – Бетис.

Валесија за влес во полуфиналето ќе ги одмери силите со Кадиз, а Рајо Валекано со Мајорка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…