Дома Фудбал Останато Реал беше елиминиран, а Азар се „газеше“ од смеење

Реал беше елиминиран, а Азар се „газеше“ од смеење

Белгиецот Еден Азар повторно е мета на критики на навивачите на Реал Мадрид.

Азар беше во стартниот тим на Реал против поранешниот тим, а после натпреварот и покрај елиминацијата тој очигледно беше добро расположен.

Реал Мадрид беше поразен на гости кај Челзи (0:2) и така ја заврши авантурата во ЛШ. Нормално е после елиминацијата играчите да бидат разочарани, но Азар се шегуваше со своите поранешни соиграчи од Премиер лигата.

Кога е настапот на теренот во прашање Азар одигра лош натпревар и ја доби една од најиниските оценки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…