Дома Фудбал Реакциите на помалите клубови кога за противници ги добија шпанските гиганти (ВИДЕО)

Реакциите на помалите клубови кога за противници ги добија шпанските гиганти (ВИДЕО)

0
slavenje

Во Шпанија денес се одржа ждрепката за 1/16 финалните натпревари од шпанскиот Копа дел Реј, а помалите екипи секогаш се возбудени кога ќе добијат прилика да играат против гигантите.

Нешто слично видовме и овој пат.

Барселона одбраната на титулата ќе ја започна во Леоненса, Реал ја доби Меилија, додека Атлетико ќе се сретне со Сант Андреу.

Секако вистинско задоволство е за фудбалерите на овие клубови да се спротистават на нивните далеку попознати колеги. Во продолжение погледнете ги нивните реакции.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Навивачите на Реал Мадрид ги избраа засилувањата: Ова се нивните желби

Навивачите на Реал Мадрид сакаат да видат неколку нови фудбалери во својот тим. После очај…