Дома Фудбал Германија Раул ќе биде тренер во Бундеслигата

Раул ќе биде тренер во Бундеслигата

Легендата Раул Гонзалес наскоро може да води клуб кој игра во ЛШ, бидејќи е главен кандидат за клупата на Унион Берлин.

Легендарниот капитен на Реал, во моментов е тренер на Реал Кастиља, односно вториот тим на „кралскиот“ клуб.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Шпанецот веќе го покажа својот потенцијал и за него интерес покажуваат многу клубови, а тој самиот е спремен да се пресели во Бундеслигата.

Тој на крајот на кариерата играше за Шалке и добро го познава германскит фудбал, па сака да тргне по стапките на Чаби Алонсо.

Унион Берлин лошо ја отвори сезоната и го отпушти тренерот, па сега сака да го доведе Раул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…