Дома Видео Распад систем: Инсиње соиграчите ги нарече ср*ње

Распад систем: Инсиње соиграчите ги нарече ср*ње

Наполи вчера ремизираше (3:3) на гостувањето кај Сасуоло.

Во одличен натпревар беа видени шест погодоци, а гостите без триумф останаа во петата минута од продолжеието кога домашниот тим преку пенал успеа да дојде до 3:3.

После натпреварот очигледна беше нервозата кај играчот на Наполи, Лоренцо Инсиње. Кога постигна погодок за 2:3 во 90 минута се чинеше дека неговиот тим ќе дојде до победа, но на крајот беше освоен само бод.

Инсиње имаше доста забелешки за играта на тимот, а тоа беше јасно видливо кога при влегување во соблекувалната рече: „Ср*ње од тим.“

Ниту тренерот Џенаро Гатузо не мируваше, а својата нервоза ја истури на јакната која ја фрли на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…