Дома Фудбал Останато Рамос џентлменски му се извинил на фоторепортерот

Рамос џентлменски му се извинил на фоторепортерот


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Серхио Рамос се најде во центарот на вниманието после мечот со Баерн Минхен и тоа поради еден срамен потег.

Фудбалерите на ПСЖ дојдоа до навивачите да ги поздрават, а Рамос ги загуби нервите, па силно турна еден фоторепорер.

Фоторепортерот Маркус Жилиар денес потврди дека добил порака со извинување од самиот рамос.

„Вечерно изненадување. Рамос лично ми се јави и ми се извини за своето однесување. Извинувањето е прифатено, случајот е завршен“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Немања Гудељ и Иван…