Дома Трансфер зона Рамзи и Рабио на продажба, Јувентус им најде замени

Рамзи и Рабио на продажба, Јувентус им најде замени

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Јувентус ќе прави голема реконструкција по завршувањето на сезоната.

Најголеми промени ќе претрпи средниот ред и ведникот тврди дека „старата дама“ ги ставила на продажба Арон Рамзи и Адриен Рабио.

Двајцата пристигнаа како слободни агенти, па Јувентус ќе има чиста заработка од нивните трансфери, а клубот очекува да инкасира повеќе од 50 милиони евра.

Најголема желба на Пирло е Мануел Локатели од Сасуоло и Хусем Оуар од Лион, а „бјанконерите“ веќе започнаа преговори со двајцата.

Рамзи и Рабио се едни од најплатените фудбалери во тимот, па Јувентус ќе се ослободи од нивните високи плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…