Дома Македонски спорт Мак фудбал Раководството на ФФМ ги пречка првите луѓе на Фудбалската федерација на Косово

Раководството на ФФМ ги пречка првите луѓе на Фудбалската федерација на Косово

Денес во „Куќата на Фудбалот“ состанок одржаа првите луѓе на ФФМ и Косовската фудбалска федерација.

Тема на состанокот беше организацијата на полуфиналето во Лигата на нации кое е закажано за 26. март.

ФФМ ја претставуваа претседателот Муамед Сејдини, потпретседателот Лазар Ракиџиев и членот на У.О Борче Лазаревски. Од друга страна гостите од Приштина беа претставувани од претседателот Агим Адеми и генералниот селектор Ерол Салиху.

На состанокот се разговараше за техничките детали околу организацијата, начинот на продажба на билетите и распределба на билетите во соработка со двете министерства за внатрешни работи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Одредени судиите за 20. коло во ПМФЛ: Ставрев ќе суди на Шкендија – Вардар

Во 20. коло од ПМФЛ најинтересниот натѕпревар ќе го играат Шкендија и Вардар. И покрај сит…