Дома Топ вести Раиола договара голем трансфер во Мадрид

Раиола договара голем трансфер во Мадрид

Еден од највлијателните менаџери во светот, Мино Раиола пристигна во Удине, каде преговара за трансферот на Родриго де Паул во Атлетико Мадрид.

Родриго де Паул се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Негов менаџер е Аугустин Хименез, но Раиола доби улога на посредник за клубовите надвор од Серија А.

Атлетико Мадрид покажува силен интерес за Аргентинецот, а Раиола како посредбик пристигна во Удине да преговара за трансфер на плејмејкерот во Мадрид.

Удинезе е спремен да го пушти Де Паул, но за неговата слобода бара 40 милиони евра, а покрај Атлетико интерес за играчот покажува и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…