Дома Трансфер зона Рабио го напушта Јувентус, бира меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед

Рабио го напушта Јувентус, бира меѓу Барселона и Манчестер Јунајтед

Барселона и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио, пренесуваат италијанските медиуми.

Рабио влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката, па на лето ќе замине како слободен агент.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска и гледа шанса да донесе големо засилување без обештетување.

Поради тоа Каталонците наскоро ќе стапат во контакт со агентот на Рабио, бидејќи сакаат да ја победат конкуренцијата.

Манчестер Јунајтед уште минатото лето го сакаше Французинот и не се откажува од негов ангажман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …