Дома Трансфер зона ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните моменти од преодниот рок да го доведе Милан Скриниар.

Според последните информации откако ПСЖ ги договорил личните услови со Скринар ќе се обиде да го убеди Интер да го продаде на шест месеци пред истекот на договор.

Интер сака да го продаде дефанзивецот кој самиот најави дека нема да го продолжи договорот, сепак тоа сака да го направи за адекватна понуда.

Последните информации се дека ПСЖ ќе понуди 15 милиони евра и засега не е познато дали тоа е таа адекватна понуда која би ја прифатиле „нероаѕурите“.

ПСЖ од друга страна сака да спречи евентуална трка со другите клубови на лето кога Скриниар ќе биде без договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…