Дома Топ вести ПСЖ ја сака ѕвездата на Сити

ПСЖ ја сака ѕвездата на Сити

Пари Сент Жермен внимателно ја следи ситуацијата со ѕвездата на Манчестер Сити, Ријад Марез, пренесуваат француските медиуми.

30-годишниот Алжирец го загуби местото во стартниот тим кај Гвардиола и не е задоволен од својот статус на „Етихад“.

ПСЖ внимателно ја следи ситуацијата и незадоволството на Марез, па спрема понуда за да го донесе во Париз.

Марез има договор со Сити до 2023 година и на лето ќе влезе во последната година од договорот. Поради тоа „граѓаните“ нема да се противат на негова продажба и се спремни да слушнат понуди.

Марез не крие дека има желба да се пресели во ПСЖ, каде го гледаат како замена за Мбапе, кој најверојатно на лето ќе го напушти клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…