Дома Топ вести ПСЖ спреми рекордна понуда за Кварацхелија

ПСЖ спреми рекордна понуда за Кварацхелија

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Грузиецот и оваа сезона го потврди својот  потенцијал, па силен  интерес за него  покажува ПСЖ.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Светците“  се во потрага по фудбалер кој ќе  биде замена за Килијан Мбапе, кој ова лето го напушта  клубот како слободен агент.

Претставниците на ПСЖ стапиле во контакт со 23-годишниот крилен напаѓач и се спремни да понудат 85 милиони фунти за неговиот потпис.

Наполи нема лесно да се откаже од својата ѕвезда и сака да го продолжи договорот, но без пласман во Лигата на шампиони тешко дека ќе може да го задржи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …