Дома Трансфер зона ПСЖ понуди 90 милиони за ѕвездата на Бенфика

ПСЖ понуди 90 милиони за ѕвездата на Бенфика

Младиот играч на Бенфика, Жоао Невеш е примарна трансфер цел на ПСЖ ова лето, пренесуваат француските медиуми.

Невеш има 19 години и важи за еден од најголемите таленти во Европа, но Бенфика за неговата слобода бара повеќе од 100 милиони евра.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Невеш со своите партии го привлече вниманието на многу европски гиганти, но ПСЖ сака да ја победи конкуренцијата.

ПСЖ понудил 90 милиони евра и еден играч за неговиот потпис, па сега се чека одговор од страна на Бенфика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…