Дома Фудбал ПСЖ подготви 80 милиони евра за напаѓачот кој доаѓа во замена за Мбапе

ПСЖ подготви 80 милиони евра за напаѓачот кој доаѓа во замена за Мбапе

КИЛИЈАН МБАПЕ заминува од ПСЖ во Реал Мадрид. Тој веќе се прости од навивачите во Париз и е подготвен на лето да потпише петгодишен договор со Кралскиот клуб.

Како што пишува Газета дело Спорт, ПСЖ веќе најде замена за својата легенда. Се работи за Кварацхелија, одличниот грузиски офанзивец, кој настапува за Наполи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Според Газета, ПСЖ понудил 80 милиони евра за 23 годишниот играч. Наводно, Наполи ја одбил таа понуда бидејќи бара минимум 120 милиони евра.

Кварацхелија минатата сезона беше најдобар играч на шампионот Наполи, додека годинава падна во втор план бидејќи клубот игра слабо и е деветти на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …