Дома Трансфер зона ПСЖ испрати понуда за откуп на Икарди

ПСЖ испрати понуда за откуп на Икарди

Раководството на Пари Сент Жермен испрати понуда до Интер за откупување на напаѓачот Мауро Икарди, кој во моментов игра како позајмен играч во Париз.

Како што е познато ПСЖ во договорот има опција да го откупи Икарди за 70 милиони евра, но не е спремен да ја плати таа сума.

Наместо да ја активираат откупната клаузула ПСЖ започнал преговори со Интер и испратил понуда од 50 милиони евра плус 10 милиони во форма на бонуси.

Поради пандемијата со коронавирусот цената на многу фудбалери ќе падне ова лето, па поради тоа ПСЖ сака да го купи Икарди за помалку пари од договореното. Притоа, во прилог им оди фактот што Аргентинецот е веќе „отпишан“ во Интер.

Аргентиенот одлично се вклопи во тимот на ПСЖ и оваа сезона на 28 меча постигна 20 гола, со што ја покажа својата класа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сари го носи Вилијан во Јувентус

Веќе е извесно дека Вилијан на крајот на сезоната ќе го напушти Челзи како слободен агент,…