Дома Фудбал Останато ПСЖ започна преговори со Зидан

ПСЖ започна преговори со Зидан

Пари Сент Жермен е спремен да го ослободи Покетино и веќе започнал преговори со Зинедин Зидан, пренесуваат француските медиуми.

Очигледно е дека ситуацијата во соблекувалната на ПСЖ не е баш најдобра и дека постои огромен притисок врз Покетино, кој се очекува оваа сезона да ја донесе титулата во Лигата на шампионите на „Паркот на Принцовите“.

ПСЖ е во потрага по тренер, а „Ле Паризиен“ утринава објави дека веќе се започнати преговори со Зинедин Зидан кој е слободен по заминувањето од Реал Мадрид.

Шпанска „Марка“ тврди дека Зидан се уште нема донесено одлука а во текот на следните неколку дена ќе има нова рунда преговори со ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус го сака Кавани во јануари

Алваро Мората синоќа влезе во вербална расправија и тоа веројатно е крај за него во Јувент…