Дома Трансфер зона ПСЖ започнал преговори со Баерн Минхен!

ПСЖ започнал преговори со Баерн Минхен!

1
psg

Иако тренерот на Баерн ја отфрли можноста тој да замине, се појавија нови информации.

Според пишувањето на француските медиум, Пари Сен Жермен е заинтересириан за стоперот на Баерн Минхен, Жером Боатенг.

Германскиот репрезентативец кон крајот на минатата сезона изјави дека е спремен за нови предизвици, но неодамна новиот стратег на Баерн Минхен, Нико Ковач, потенцираше дека ќе направи се за тој да остане во клубот.

Сепак, ПСЖ не се откажува и според последните информации испратиле понуда за 29 годишниот стопер.


Следете го Sportski.mk и на


Боатенг на Мундијалот се вклопи во сивилото на Германија, заработи и црвен картон во натпреварот против Шведска, а се уште актуелниот шампион како што е познато натпреварувањето го заврши во групната фаза.

Неспорно е дека Боатенг се уште е спаѓа помеѓу најдобрите стопери во светот, а неговата вредност на трансфер пазарот се проценува на 60 милиони евра. Засега нема информации колку би изнесувала првата понуда од Париз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ракитиќ се поблиску до трансфер во Интер

Еминентниот италијански весник „Газета дело Спорт“ и во денешното издание пишува дека плеј…