Дома Трансфер зона ПСЖ го враќа Обамејанг во Франција

ПСЖ го враќа Обамејанг во Франција

Пари Сент Жермен ќе се обиде да го донесе напаѓачот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг ова лето, пренесуваат француските медиуми.

Договорот на Обамејанг истекува за една година, па Арсенал ќе мора да го продаде ова лето, а ПСЖ сака да ја искористи таквата ситуација.

Обамејанг потекнува од школата на Милан, но фудбалската афирмација ја доживеа во Франција, во дресот на Сент Етјен, од каде се пресели во Борусија Дортмунд.

ПСЖ е во потрага по искусен напаѓач бидејќи ова лето ќе остане без Кавани, а преговорите за задржување на Икарди не одат во добра насока.

Обамејанг сака да го напушти Арсенал и да се пресели во клуб каде ќе се бори за трофеи, а ПСЖ се надева дека може да го комплетира трансферот за 40-50 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед со играч од кој едвај чека да се ослободи сака да ја намали цената на Санчо

Манчестер Јунајтед се надева дека ќе ја намали цената на Џејдон Санчо кој се очекува ова л…