Дома Останати Тенис Проблеми со повреда и расправија со пијан навивач – Ѓоковиќ сепак славеше нова победа!

Проблеми со повреда и расправија со пијан навивач – Ѓоковиќ сепак славеше нова победа!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ во четири сета беше подобар од Енцо Куако кого го победи со (3:1 6-1, 6-7, 6-2 и 6-0).

Тргна фуризно Ѓоковиќ и првиот сет го доби со убедливи 6:1, но потоа во вториот се соочи со проблеми со повреда поради што повика и медицински тајм-аут. Сетот го загуби во тај-брејк со 7:5.

Сепак подоцна се разигра и два убедливи сета стигна до победата. Во следното коло Ѓоковиќ ќе игра против бугарскиот тенисер Григор Димитров.

Во еден момент од натпреварот Ѓоковиќ и се расправаше со пијан навивач кој го провоцираше од трибините. Српскиот тенисер се пожали кај главниот судија на мечот кој побара од обезбедувањето да бидат исфрлени неколку лица од трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…