Дома Фудбал Останато Проблеми во Париз: Скапо платените ѕвезди на ПСЖ се поделиле во два клана?

Проблеми во Париз: Скапо платените ѕвезди на ПСЖ се поделиле во два клана?

Во соблекувалната на францускиот шампион ПСЖ постојат два клана, така тврдат француските медиуми.

Спортскиот директор на клубот, Леонардо направил проблем, поради тоа што сакаше да го ангажира Масимилијано Алегри наместо Томас Тухел.

Нејмар и Килијан Мбапе направиле проблем бидејќи Тухел го сака Бразилецот за лидер на тимот, додека Французинот бара улога на прва ѕвезда и поголема плата.

Тухел и Мбапе се скараа и претходно, а предлогот на Мбапе беше да стане лидер на тимот и најплатен фудбалер, што не му се допадна на Нејмар.

Нејмар направи клан во кој се Тиаго Силва, Едисон Кавани, Андер Еера, Хуан Бернат и Анхел Ди Марија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Жунињо: Нејмар е алчен за пари како и секој Бразилец

Бразилската легенда, Жунињо Пернамбукано удри по Нејмар кој според него го интересираат са…