Дома Македонски спорт Мак фудбал Прилеп сака фудбал: Победа ја пречека Каменица Саса пред 4.000 гледачи! 📸

Прилеп сака фудбал: Победа ја пречека Каменица Саса пред 4.000 гледачи! 📸

Вчера се играа натпревари од првата и втората македонска фудбалска лига, а вниманието го привлече Победа која во Прилеп ја пречека Каменица Саса.

Прилеп уште еднаш покажа дека сака фудбал. Добро познато е дека посетеноста во македонскиот фудбал е слаба, но вчера Победа во второлигашки натпревар играше пред околу 4.000 гледачи.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Прекрасни слики!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…