Дома Трансфер зона Пресврт: Пропаднал трансферот на Џеко во Јувентус?

Пресврт: Пропаднал трансферот на Џеко во Јувентус?

Според пишувањето на „Газета дело Спорт“ трансферот на Един Џеко во Јувентус пропаднал.

Џанлука Ди Марцио претходно објави дека Џеко од Јувентус го делат само ситници, но на крајот изгледа ваквата зделка нема да се реализира. Џеко нема да се пресели во Јувентус затоа што не дошло до конечен договор помѓу Рома и Наполи за Аркадиуш Милик.

Имено, Милик не сака да го напушти Наполи и да се пресели во Рома иако му останува само уште една година од договорот со Наполи. Тој од Рома одбил петгодишен договор со плата од пет милиони евра по сезона.

На Јувентус му се брза Пирло јавно побара напаѓач што побрзо, а кој ќе биде тоа останува да видиме во наредните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…