Дома Трансфер зона Премиерлигашите спремија понуди за Брахим Дијаз

Премиерлигашите спремија понуди за Брахим Дијаз

Брахим Дијаз после три сезони поминати во Милан ова лето се врати во Реал Мадрид, но може експресно да си замине.

Дијаз блескаше во дресот на „росонерите“, па Реал одлучи да го врати како замена за Асенсио ова лето.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, Дијаз не се вклопува во системот на игра на Анчелоти и добива мала минутажа, па може експресно да го напушти „кралскиот“ клуб.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал е спремен да го пушти уште во јануари, а најсилен интерес покажуваат клубовите од Премиер лигата.

Имено, Вест Хем и Астон Вила се спремни веднаш да понудат 20 милиони фунти за потписот на офанзивниот плејмејкер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…