Дома Македонски спорт Мак баскет Првата изјава на Перо Антиќ како претседател на МКФ (ВИДЕО)

Првата изјава на Перо Антиќ како претседател на МКФ (ВИДЕО)

0

На денешното собрание Перо Антиќ беше избран за нов претседател на МКФ.

Антиќ како единствен кандидат беше избран на Собранието кое денеска се одржи во „Сквер 21“ во Скопје. Инаку, Антиќ беше единствен кандидат откако претходно од трката се откажаа Владимир Темелковски и Петар Наумоски.

Легендата на македонската кошарка беше предолжен 15 членки, а поддржан скоро од сите.

Во комбинација за негови соработници се споменуваат Тодор Гечевски, Владимир Георгиевски, Ѓорѓи Чековски, Димитар Мираковски, Марин Докузовски…

Во продолжение погледнете ја изјавата на Антиќ после изборот за претседател на МКФ.

Видеото е превземено од редакцијата на Полн Погодок

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…