Дома Фудбал Останато Од Ковид-19 почина мајката на Пеп Гвардиола!

Од Ковид-19 почина мајката на Пеп Гвардиола!

Манчестер Сити пренесе за смртта на мајката на Пеп Гвардиола, Долорес Сале која имаше 82 години.

Англискито клуб кој од клупата го води Пеп Гвардиола денес објави дека мајката на Пеп Гвардиола починала како последица од коронавирусот.

„Сите кои се поврзани со клубот испраќаат најискрено сочувство до Пеп и неговото семејство“, објави Сити.

Шпанија е втора најзагрозена земја со повеќе од 135.000 потврдени случаи на коронавирусот, додека почина повеќе од 13.000.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…