Дома Трансфер зона Постигнат договор: Сабицер на пат за Манчестер

Постигнат договор: Сабицер на пат за Манчестер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен постигнаа договор за трансфер на Марсел Сабицер, пренесуваат англиските медиуми.

После повредата на Ериксен, „црвените ѓаволи“ тргнаа во потрага по играч за врска и започнаа преговори со Баерн Минхен.

Австриецот беше спремен да ја промени средината и веднаш се договори со Манчестер Јунајтед, а попладнево конечно и двата клуба најдоа заеднички јазик.

Сабицер ќе се пресели на „Олд Трафорд“ на позајмица до крајот на сезоната, а во договорот нема опција за откуп.

Играчот веќе е на пат за Манчестер за да го комплетира трансферот до крајот на преодниот рок во Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …