Дома Трансфер зона Постигнат договор: Мудрук на чекор од Арсенал

Постигнат договор: Мудрук на чекор од Арсенал


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Арсенал и Шахтјор постигнале начелен договор за трансфер на украинскиот талент Микаило Мудрук, пренесуваат медиумите на Островот.

Сумата на трансферот со вклучени бонуси може да достигна до 100 милиони евра, што беше и првичното барање на украинскиот клуб.

Мудрук веќе има договор со „топџиите“ кои не можеа да постигнат договор со Шахтјор, бијдеќи двете понуди беа одбиени.

Меѓутоа, двата клуба сега конечно постивнаа договор, па се очекува Мудрук наскоро да пристигне во Лондон.

Арсенал е во потрага по засилување во нападот, а Мудрук оваа сезона на 18 меча постигна 10 гола и запиша 8 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …