Дома Трансфер зона Постигнат договор: Арсенал се засилува од Серија А

Постигнат договор: Арсенал се засилува од Серија А

0

Италијанските медиуми пренесуваат дека Арсенал е блиску до трансфер на ѕвездата на Сампдорија, Лукас Тореира.

Аргентинскиот играч за врска одигра фантастична сезона во Сампдорија и беше на мета на Наполи, но „топџиите“ ја победија конкуренцијата.

Тореира веќе се договорил со Арсенал, па останува двата клуба да ги договорат последните детали околу отштетата, која најверојатно ќе изнесува 30 милиони евра.

Тореира ќе биде првото засилување за Арсенал во ерата на Емери, а англиските медиуми пренесуваат дека клубот е блиску до договор со голманот на Баер Леверкузен, Бернд Лено.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…