Дома Останати Авто Мото После обвинувањата се огласи сопругата на Шумахер

После обвинувањата се огласи сопругата на Шумахер

Неодамна поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вил Вебер ја обвини сопругата на Шумахер дека не му дозволувала да се види со својот пријател.

Шумехер доживеа тежок пад во 2013 година на француските Алпи и од тогаш за неговото здравје не се знае многу. Никој близок на Шумахер јавно не кажал во каква состојба е легендарниот возач.

Сега после обвинувањето од Вебер се огласи сопругата на Михаел. Сепак и овој пат таа не откри ништо конкретно.

„Михаел е во најдобри раце и ние правиме се што можеме за да му помогнеме. Траба да разберете дека ние ги следиме неговите желби и тој сака неговата состојба да остане во тајност. Бидете сигурни дека е во добри раце и сакам да ме разберете за неговото здравје да остане во нашата приватност“, изјави Корина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Хамилтон вчера постави рекорд кој тешко може некој да го сруши

Многумина велат дека Хамилтон е успешен само затоа што го вози најдобриот болид, меѓутоа б…