Дома Луд Спорт После маратонски меч тенисерка заврши во инвалидска количка 🎥

После маратонски меч тенисерка заврши во инвалидска количка 🎥

Сара Ерани и Кики Бертенс одиграа маратински меч на Ролан Гарос, кој го доби тенисерката од Холандија со 2-1 во сетови.

Ерани, поранешната деветта тенисерка во светот, даде голем отпор и ја измори Бертенс максимално, па таа по крајот на мечот падна на теренот и почна да плаче поради грчеви.

Не можеше сама да се движи, па персоналот на турнирот веднаш асистираше и во инвалидска количка ја изнесе од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Футсал мајсторија: Играчите на Барселона примија гол без топката да ја допре земјата

Неколку стотина љубители на футсалот во Кордоба беа сведоци на одличен гол на Казуја Шимиз…