Дома Фудбал Останато Посебен натпревар за Меси: Играше против неговиот најомилен клуб

Посебен натпревар за Меси: Играше против неговиот најомилен клуб

Интер Мајми не успеа да дојде до победа во последниот подготвителен натпревар за новата сезона и ремизираше во пресметката против Њуелс Олд Бојс.

За Меси ова беше специјален натпревар бидејќи првпат играше против тимот кој многу го почитува и каде што ја започна кариерата пред да направи трансфер во Барселона.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Посебен натпревар за крај на предсезоната“, објави Меси социјалните мрежи.

Скоро сите играчи на Њуелс Олд Бојс сакаа да се фотографираат со Лео, а ветеранот им излезе во пресрет и им ја исполни желбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …