Дома Останати Ракомет Поранешниот македонски селектор повеќе не е тренер на Дибиров и Чупиќ

Поранешниот македонски селектор повеќе не е тренер на Дибиров и Чупиќ


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Поранешниот селектор на ракометната репрезентација на Македонија доби отказ во ППД Загреб, хрватскиот клуб објави дека постигнале договор за раскин на соработката.

Обрван немаше очекувани резултати и во Лигата на шампионите во првите осум кола оствари само една победа и одигра нерешено.

Во последниот натпревар против Динамо Букурешт ППД Загреб не успеа да победи иако ја имаше победата во раце.

Во Загреб Обрван стигна во 2021 година, тимот на следните натпревари ќе го водат помошниците на хрватскиот стратег, Тончи Валчиќ и Денис Шпољариќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Cкандал во Франција: Поранешен репрезентативец обвинет за детска пopнoгpaфијa!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Бруно Мартини, поранешниот француски репрезе…